• Bodrum’da “Su Kaçağı Bulma ve Giderme” Hizmetlerimiz
  • Akustik Dinleme Cihazı ile Su Kaçağı Bulma
  • Noktasal Dedektör ile Su Kaçağı Tespiti
  • Robot ile Lavabo, Tuvalet Tıkanıklığı Açılması
  • Kamera Sistemiyle Kanal Görüntüleme

Su tesisatlarınızda herhangi bir su kaçağı ve sızıntı olması, tuvalet ve giderlerinizde tıkanıklık olması durumunda, firmamızla iletişime geçtiğiniz takdirde, uzman ekibimizle, sahip olduğumuz son derece gelişmiş teknik cihazlarımızla kısa sürede sorununuzu çözüyoruz.

Elektromanyetik su kaçağı cihazları, akustik dinleme cihazı, dedektörler gibi teknolojik aletlerin yardımıyla su kaçakları tespit edilerek kontrol altına alınır. Görüntülü termal kameralarla yapılan tespit ile yanılma payı ortadan kalkar ve su kaçağının olduğu yer noktasal olarak tespit edilir. Kaçağın tespit edilmesinden sonra uzman ekibimiz tarafından tamirat işlemleri yapılır.

Su kaçağının erken tespit edilmesi önemli olduğundan, sızıntı başlangıç seviyesinde iken, firmamızla iletişime geçilmesi önemlidir.

Görüntülü olarak su kaçağını tespit etmede, en hızlı olan cihazlardan biri, akustik dinleme cihazıdır.

Akustik dinleme cihazı, Avrupalı bilim adamları tarafından geliştirilmiş olan,sese karşı oldukça duyarlı bir araçtır. Cihazın donanımındaki duyarlılık sayesinde en derin bölgelerde meydana gelen sızıntılar bile net olarak tespit edilebilir ve böylelikle de kaçağın yapıya hasar vermesi önlenecek şekilde su kaçağı tamiri gerçekleştirilir.

Akustik dinleme cihazı sayesinde; hane içerisinde kaçak bulunana kadar duvar, döşeme, fayans kırma gibi uygulamalar yerine, artık dakikalar içinde tesisatta oluşan sızıntının merkezi bulunabilmektedir. Böylelikle eviniz inşaat alanına dönüşmeden sorununuz ortadan kaldırılmaktadır.

Noktasal tespit yapabilen dedektörlere, gözle tespitin zor olduğu durumlarda başvurulur. Bu noktada termal kameralı sistemler, boyalı su, nem ölçer cihazları ve akustik dinleme cihazı sızıntının kaynaklandığı noktayı bulabilir.

Tuvalet tıkanıklığını açma işlemlerinde de kullandığımız yüksek teknolojik ve modern cihazlarla, tıkanan borularınızı tespit edip, borularınıza zarar vermeden, evinizi batırmadan profesyonel bir şekilde, kısa sürede tıkanan tuvaletinizi açıyoruz.

Lavabo, tuvalet, boru tıkanıklığı açma, kanalizasyon gibi her türlü giderlerin açılması ve su tesisatında sızıntı ve kaçakların bulunması ve tamir edilmesi konusunda Bodrum’ da hizmet veren firma olarak, bize 7/24 ulaşmanız durumunda, en kısa sürede sorununuzun çözümünde bize güvenebilirsiniz.

Lavabo ve Tuvalet Tıkanıklığının Sebepleri :

Mutfak lavabosunda, yemek atıklarının zamanla giderde birikmesi
Yağların lavaboya dökülmesi sonucu, yağların borulara yapışmasıyla tıkanması
Yapı inşaat halindeyken boru içinde inşaat kalıntılarının kalması
Yine yapı inşaat halindeyken, gider borularından suyun akışını sağlamak için boruya verilen meyilin yetersiz olması
Zamanla kireçlenme meydana gelmesi sonucu boru çapının daralması ile tıkanması
Banyo lavabosunda tıraş olduktan sonra, giderde biriken kıllar zamanla tıkanıklığa sebep olması
Tuvalet tıkanıklğının sebepleri ise, ıslak mendil, erimeyen peçeteler ve kadın pedleri, sünger, temizlik bezleri
Eğimsiz tuvalet gideri ve alçı, çimento, moloz gibi inşaat atıkları.